TO10TV
![Οι γεμάτοι περηφάνια σημαιοφόροι Αντετοκούνμπο, Ντρισμπιώτη και η ελληνική αποστολή στην τελετή έναρξης (pics & vid)](https://www.to10.gr/wp-content/uploads/2024/07/GTbswhIW4AAThkx-300x182.jpg)
Το πικ εν ρολ είναι μια συνεργασία ενός γκαρντ με έναν ψηλό (συνήθως) και οι περισσότερες ομάδες πασχίζουν να τελειοποιήσουν αυτό τον τρόπο παιχνιδιού.
Στο παιχνίδι της Ρεάλ Μαδρίτης με την Μπάμπεργκ ο Φάμπιαν Κοζέρ με τον Έντι Ταβάρες έδειξαν πως γίνεται σωστά ένα πικ εν ρολ, με τον τελευταίο να δέχεται την πάσα από τον Γάλλο γκαρντ και να καρφώνει την μπάλα στο γερμανικό καλάθι.
Δείτε τη φάση:
✅ @FCauseur1 Pass
✅ @waltertavares22 Throw down??#7DAYSMagicMoment pic.twitter.com/WTcOws21EJ
— EuroLeague (@EuroLeague) 21 Δεκεμβρίου 2017