Αταμάν: «Πρέπει να παίξουμε καλύτερα σε άμυνα και επίθεση»

Ο Εργκίν Αταμάν είδε τον Παναθηναϊκό μπροστά στον κόσμο του να επικρατεί της Μπάγερν, ωστόσο θεωρεί πως υπάρχουν περιθώρια βελτίωσης.

Ο Παναθηναϊκός επικράτησε της Μπάγερν Μονάχου με 80-73 στα πλαίσια του «Παύλος Γιαννακόπουλος» σε φιλική αναμέτρηση, με τον Αταμάν να στέκεται στα περιθώρια βελτίωσης που έχει η ομάδα του.

Ο τούρκος τεχνικός είδε ένα εντυπωσιακό ξεκίνημα από την ομάδα του, στη συνέχεια όμως υπήρχαν αμυντικά προβλήματα στα οποία αναφέρθηκε μετά την αναμέτρηση.

Αναλυτικά όσα δήλωσε ο Αταμάν:

«Κάναμε ένα πολύ καλό ξεκίνημα, παίξαμε θαυμάσια στο πρώτο δεκάλεπτο, αλλά μετά σταματήσαμε. Στην συνέχεια είχαμε μια ολιγωρία στην άμυνα, δεχτήκαμε πολλά ελεύθερα σουτ, πρέπει να παίξουμε καλύτερα στην άμυνα και την επίθεση.

Με εξαίρεση το δεύτερο δεκάλεπτο παίξαμε καλά στην άμυνα. Η Μπάγερν είναι μια πολύ καλή ομάδα.

Στο τέλος καταφέραμε να πάρουμε την νίκη. Αύριο έχουμε ένα πολύ δύσκολο παιχνίδι απέναντι στην Εφές κι ελπίζω να παίξουμε καλύτερα, όπως σήμερα στο πρώτο δεκάλεπτο».