Ασύλληπτο: Ο Παπαγιάννης έβαλε το buzzer beater της χρονιάς (vids)

Απίθανο τρίποντο από τον Παπαγιάννη στο ματς της Φενέρμπαχτσε στην έδρα της Μπαχτσεσεχίρ, με τον διεθνή σέντερ να στέλνει το παιχνίδι στην παράταση κι εκεί η ομάδα του να παίρνει τη νίκη.

Αδιανόητο φινάλε είχε το παιχνίδι της Μπαχτσεσεχίρ με τη Φενέρμπαχτσε για το πρωτάθλημα Τουρκίας, με τον Γιώργο Παπαγιάννη να πετυχαίνει το σουτ της χρονιάς!

Οι γηπεδούχοι έφτασαν κοντά σε μία πολύ μεγάλη νίκη καθώς προηγήθηκαν με 96-93 και το χρονόμετρο έδειχνε πως απέμεναν 1.9 για το φινάλε. Κι εκεί που όλα έδειχναν να έχουν κριθεί για την ομάδα του Σαρούνας Γιασικεβίτσιους, ο Παπαγιάννης έκανε το… θαύμα του.

Πήρε την μπάλα μετά την επαναφορά και με ένα ασύλληπτο σουτ κάτω από το κέντρο έκανε το 96-96, κρατώντας ζωντανή την ομάδα του η οποία έχοντας την ψυχολογία υπέρ της έφτασε τελικά στη νίκη με 110-105.

Ο πρώην σέντερ του Παναθηναϊκού τελείωσε το ματς με 15 πόντους και 3 ριμπάουντ σε περίπου 25 λεπτά, καταγράφοντας όμως ένα από τα highlights της καριέρας του.