Ιωνικός – Περιστέρι 75-80

Το Περιστέρι πήρε την εκτός έδρας νίκη με 80-75 επί του Ιωνικού Νικαίας για τη 2η αγωνιστική της Basket League.

Το Περιστέρι πήρε την εκτός έδρας νίκη με 80-75 επί του Ιωνικού στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής της Basket League και πήρε τη δεύτερη νίκη του σε ισάριθμες αναμετρήσεις.

Στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα των Δυτικών Προαστίων είχε τον έλεγχο του αγώνα αν και καμία από τις δύο ομάδες δεν εντυπωσίασε με την ευστοχία της στο παιχνίδι. Οι φιλοξενούμενοι είχαν το προβάδισμα με 5 πόντους (14-19) στη λήξη του πρώτου δεκαλέπτου και πήγαν στα αποδυτήρια με το υπέρ τους +12 (28-40)

Στο δεύτερο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι έπεσαν πολύ αγωνιστικά και αυτό εκμεταλλεύτηκε ο Τολιόπουλος που για λίγο ισοφάρισε σε 53-53. Ο Στέργιος Κουφός αποβλήθηκε και αυτό αποδιοργάνωσε τους γηπεδούχους. Έτσι το Περιστέρι πήρε την κατάσταση στα χέρια του και τελικά πήρε τη νίκη με 80-75.

Τα δεκάλεπτα: 14-19, 28-40, 48-53, 75-80