Βετούλας – «Ήταν δίκαιη η νίκη μας στο τέλος»

Ο Νίκος Βετούλας στις δηλώσεις του μετά το τέλος του αγώνα του Απόλλωνα με τον ΠΑΟΚ τόνισε πως η ομάδα του πήρε δίκαια την νίκη στο τέλος.

Ο Απόλλων Πάτρας επικράτησε εντός έδρας του ΠΑΟΚ με 95-91 για την 9η αγωνιστική της Basket League.

Mετά το τέλος του αγώνα ο προπονητής του Απόλλωνα Πάτρας Νίκος Βετούλας, δήλωσε πως η ομάδα του είχε πολύ καλή απόδοση σήμερα, ενώ περίμενε την αντεπίθεση του ΠΑΟΚ στο δεύτερο ημίχρονο.

Αναλυτικά όσα δήλωσε ο Νίκος Βετούλας:

«Είχαμε πολύ καλή απόδοση μέχρι το ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου. Στο κρίσιμο σημείο τα τρίποντα του ΝτιΛέο και το μπλοκάρισμα το δικό μας επιθετικά έφερε αυτή την αλλαγή και την ανατροπή.

Ήταν δίκαιη η νίκη στο τέλος, να μην παραγνωρίζουμε το γεγονός ότι ο ΠΑΟΚ έπαιξε με σημαντικές απουσίες. Περιμέναμε την αντεπίθεση του ΠΑΟΚ. Δεν ήμασταν καθόλου συγκεντρωμένοι στο τρίτο δεκάλεπτο, όπου δεχθήκαμε 30 πόντους.

Κοιτάμε μπροστά, έχουμε τα μάτια μας στην αγορά, παίρνουμε δύναμη από τον κόσμο μας και εκεί που τον χρειαστήκαμε μας ξύπνησε».