Μαυροειδής : «Νικήσαμε μόνο το πρώτο ημίχρονο»

Ο Δημήτρης Μαυροειδής επέλεξε να ρίξει τους τόνους αμέσως μετά το νικηφόρο πρώτο αγώνα της ΑΕΚ κόντρα στη Στρασμπούρ.

Ο έμπειρος σέντερ της Ένωσης έβαλε και αυτός το λιθαράκι του στην επικράτηση επί των Γάλλων. Μάλιστα τόνισε δύο φορές την ανάγκη για συγκέντρωση στο δεύτερο παιχνίδι όπου θα πρέπει να… ξΕχαστεί τοι +9 του ΟΑΚΑ.

Αναλυτικά οι δηλώσεις Μαυροειδή στην κάμερα της NOVA:

«Είναι μόνο το πρώτο ημίχρονο της αναμέτρησης. Ήμασταν πολύ καλοί και συγκεντρωμένοι για 30 περίπου λεπτά και καταφέραμε να πάρουμε μια μεγάλη νίκη. Δεν υπάρχει όμως χώρος για χαλάρωση, πρέπει να πάμε στο δεύτερο ματς στη Γαλλία έχοντας στο μυαλό μας πως το ματς είναι 0-0. Πρέπει να είμαστε συγκεντρωμένοι και να μη μπούμε στο «παιχνίδι» της διαφοράς».

Όσο για το κακό δεκάλεπτο της Ένωσης ο έμπειρος σέντερ δήλωσε: «Σε όλα τα ματς έχουμε τέτοια σκαμπανεβάσματα. Αυτό είναι δείγμα του μετάλλου της ομάδας όμως. Να παλεύει και να επανέρχεται πίσω μετά από μεγάλα σερί».