Μέσι και… τετέλεσται η Λίβερπουλ: Δυο γκολ σε εφτά λεπτά για την Μπαρτσελόνα (vids)

Με δυο απίστευτες ενέργειες του Λιονέλ Μέσι, η Μπαρτσελόνα διαμορφώνει το 3-0 και παίρνει προβάδισμα πρόκρισης για τον τελικό.

Ακόμα πιο απλά για άλλη μια φορά έκανε τα πράγματα για την Μπαρτσελόνα ο Λιονέλ Μέσι.

Ο Αργεντινός αστέρας σε μια φάση που την ξεκίνησε από την αρχή εκείνος στο 75΄ έκανε το 2-0, ενώ εφτά λεπτά αργότερα στο 82΄ με μαγική εκτέλεση φάουλ έστειλε την μπάλα στο παραθυράκι του Άλισον για το 3-0, δίνοντας ξεκάθαρο προβάδισμα πρόκρισης στους μπλαουγκράνα.

Πλέον, ο Μέσι έχει σημειώσει 600 τέρματα στην καριέρα του με την Μπαρτσελόνα, με το πρώτο του να το έχει πετύχει σαν σήμερα πριν από 14 χρόνια.