Σφαιρόπουλος: «Χάσαμε τη συγκέντρωσή μας στα κρίσιμα σημεία»

Στην έλλειψη συγκέντρωσης απέδωσε την ήττα από την Χάποελ Ιερουσαλήμ στον τελικό του Σούπερ Καπ ο Γιάννης Σφαιρόπουλος.

Η Χάποελ Ιερουσαλήμ «σόκαρε» τη Μακάμπι Τελ Αβίβ καθώς επικράτησε με 84-83 και κατέκτησε το Σούπερ Καπ.

Ο Γιάννης Σφαιρόπουλος στις δηλώσεις του στάθηκε στο κακό ξεκίνημα της ομάδας του, αλλά και στην έλλειψη καθαρού μυαλού στα κρίσιμα σημεία του αγώνα.

«Συγχαρητήρια στην Χάποελ. Είναι μόνο η αρχή της σεζόν και πρέπει να μάθουμε από αυτό το παιχνίδι. Πρέπει να μάθουμε να κερδίζουμε κλειστά παιχνίδια. Μπήκαμε στο ματς χωρίς συγκέντρωση, αρχίσαμε στα τέλη του ημιχρόνου να παίζουμε καλύτερα και μετά έγινε μάχη.

Στο τέλος το ματς κρίθηκε από λεπτομέρειες. Χάσαμε την συγκέντρωσή μας σε μια άμυνα, σε ένα ριμπάουντ και δεν σκοράραμε σε κρίσιμα σημεία»