Φιλική νίκη για τη Μακάμπι με εξαιρετικό Καλοϊάρο

Η Μακάμπι Τελ Αβίβ νίκησε σε φιλικό παιχνίδι τη Χάποελ Χάιφα με 89-84 έχοντας σε πολύ καλή εμφάνιση τον Άντζελο Καλοϊάρο.

Η Μακάμπι Τελ Αβίβ έδωσε παιχνίδι φιλικού χαρακτήρα κόντρα στη Χάποελ Χάιφα στο πλαίσιο της προετοιμασίας της για τη νέα σεζόν.

Η ομάδα του Γιάννη Σφαιρόπουλου πήρε τη νίκη με 89-84 και ο Έλληνας κόουτς έβγαλε τα πρώτα συμπεράσματα από τους παίκτες του.

Η Χάποελ Χάιφα είχε το προβάδισμα με 23-19 στη λήξη του πρώτου δεκαλέπτου αλλά η Μακάμπι ανέτρεψε το σκορ στο δεύτερο δεκάλεπτο και έκλεισε το ημίχρονο με το υπέρ της 47-41. Έκτοτε διατήρησε το προβάδισμά της και πήρε τη νίκη.

Πρωταγωνιστής για την ομάδα του Τελ Αβίβ ήταν ο Άντζελο Καλοϊάρο ο οποίος μέτρησε 18 πόντους, 6 ριμπάουντ και 6 ασίστ. Ακολούθησε ο Ουίλμπεκιν με 16 πόντους ενώ πολύ καλός ήταν και ο Ζίζιτς με 11 πόντους και 7 ριμπάουντ.

Τα δεκάλεπτα: 19-23, 47-41, 65-64, 89-84