Γιασικεβίτσιους: «Ο Ολυμπιακός σκόραρε σε κάθε κρίσιμη στιγμή»

Επειδή ο Ολυμπιακός έβρισκε λύσεις στα κρίσιμα σημεία του παιχνιδιού έχασε η Μπαρτσελόνα σύμφωνα με τον Σαρούνας Γιασικεβίτσιους.

Παρά το πολλαπλάσιο μπάτζετ της η Μπαρτσελόνα δεν κατάφερε να ανταποκριθεί σε ακόμη ένα ματς κόντρα στον Ολυμπιακό και στις δηλώσεις του μετά το ματς ο Σαρούνας Γιασικεβίτσιους τόνισε πως οι «ερυθρόλευκοι» σκόραραν σε όλα τα κρίσιμα σημεία.

Όσα είπε ο Σάρας:

«Συγχαρητήρια στον Γιώργο και τον Ολυμπιακό για τη νίκη. Αν κοιτάξεις τα στατιστικά η διαφορά είναι το τρίποντο. Χάσαμε εύκολα σουτ και ο Ολυμπιακός έμεινε με τα επιθετικά ριμπάουντ στο πρώτο ημίχρονο.

Σε αυτές τις κρίσιμες στιγμές πρέπει να χτυπήσεις την κατάλληλη στιγμή τον αντίπαλο. Ο Ολυμπιακός σκόραρε σε κάθε κρίσιμη στιγμή του παιχνιδιού. Κάθε φορά που φτάναμε κοντά με την ευκαιρία να προσπεράσουμε, έβαζαν ένα σημαντικό σουτ. Αυτό είναι, οι μικρές λεπτομέρειες».