Στρέλνιεκς: «Με άμυνα και καλό σετ παιχνίδι κερδίσαμε μια μεγάλη μάχη»

Ο Λετονός γκαρντ του Ολυμπιακού, ανέλυσε εν συντομίας τα σημεία κλειδιά της μεγάλης επικράτησης της ομάδας του κόντρα στον Παναθηναϊκό για την Euroleague.

Ο Γιάνις Στρέλκνιεκς, ήταν από τους καλύτερους ερυθρόλευκους στη νίκη του Ολυμπιακού επί του Παναθηναϊκού με 79-65. Πέτυχε 18 πόντους με 4/5 τρίποντα και έδωσε τεράστιες λύσεις στην επίθεση για τους Πειραιώτες στο ματς.

Ο Λετονός γκαρντ, αναφερόμενος στην αναμέτρηση χαρακτήρισε την άμυνα και το καλό σετ παιχνίδι των ερυθρόλευκων ως τα κλειδιά της αναμέτρησης:

«Η άμυνα ήταν το σημείο-κλειδί. Κρατήσαμε το σκορ χαμηλά, δεν τους αφήσαμε να τρέξουν και είχαμε σημαντικό πλεονέκτημα στο σετ παιχνίδι. Είναι πάντα διαφορετικό να παίζουμε απέναντί τους, είναι μία μεγάλη «μάχη»», ανέφερε μετά το τέλος του ματς ο Λετονός γκαρντ.