Ολυμπιακός: Αποντοι Σπανουλης και Πρίντεζης σε ένα ολόκληρο ημίχρονο

Αρχηγός και υπαρχηγός του Ολυμπιακού δεν κατάφεραν να γράψουν το όνομα τους στη λίστα με τους σκόρερ στο πρώτο ημίχρονο του αγώνα με τη Φενέρ, καθώς η τουρκική ομάδα τους πίεσε ασφυκτικά.

Μόνο σύνηθες δεν είναι οι δύο ηγέτες του Ολυμπιακού και τεράστιοι παίκτες, ο Βασίλης Σπανούλης και ο Γιώργος Πρίντεζη να μένουν χωρίς σκορ, αμφότεροι για ένα ολόκληρο ημίχρονο στο ίδιο ματς.

Αυτό συνέβη όμως στο πρώτο μέρος του αγώνα με τη Φενέρ στην Τουρκία για τη 20η αγωνιστική της κανονικής περιόδου. Τόσο ο Σπανούλης που αγωνίστηκε για 7:21 όσο και ο Πρίντεζης που έμεινε στο παρκέ για 11:42 δεν κατάφεραν να γράψουν το όνομα τους στη λίστα με τους σκόρερ.

Ο Ζέλικο Ομπράντοβιτς γνωρίζοντας πολύ καλά ότι οι δυο τους αποτελούνβ βαρόμετρο για τον Ολυμπιακό, προσάρμοσε την άμυνα της ομάδας του πάνω τους.

Ετσι ο Σπανούλης τελείωσε το ημίχρονο είχε 0/1 δίποντο καιθ 0/1 τρίποντο έχοντας υποπέσει και σε 2 λάθη.

Από την πλευρά του ο Πριντ είχε 0/3 δίποντα και 1 λάθος.