Μιλάνο – Μακάμπι Τελ Αβίβ 92-88

Με Σκόλα και Σέρχιο σε μεγάλη βραδιά η Αρμάνι επικράτησε με 92-88 της Μακάμπι και παρέμεινε στην κορυφή της βαθμολογίας.

Όμορφο παιχνίδι έγινε στο Μιλάνο με την Αρμάνι να επιστρέφει στις νίκες μετά την ήττα από την Χίμκι καθώς επικράτησε της Μακάμπι με 92-88 κι έτσι παρέμεινε στην κορυφή της βαθμολογίας στην Euroleague.

Σκόλα (20 π.) και Σέρχιο (18π.) ήταν οι κορυφαίοι για την Αρμάνι που ξεκίνησε καλύτερα το ματς διατηρώντας ένα ελαφρύ προβάδισμα με το δεκάλεπτο να κλείνει ισόπαλο 21-21. Με σερί 5-0 του Ουόλτερς οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν 28-23 στο ξεκίνημα αλλά με μπροστάρη τον αγέραστο Σκόλα η Αρμάνι επανήλθε κλείνοντας το ημίχρονο με 47-42 μπροστά στο σκορ.

Στο τρίτο δεκάλεπτο οι Ιταλοί ξέφυγαν με εννιά (54-45) με τον Μίτσοφ να οδηγεί στο σκοράρισμα, ο Ουίλμπεκιν έφερε το ματς στον πόντο (61-60) τρία λεπτά πριν το τέλος της περιόδου ενώ πέρασε και μπροστά με τον Ντιμπαρτολομεο (63-64) λίγο μετά. Τελικά η Μακάμπι με ένα 7-0 έφερε το σκορ στο 71-64 με το τέλος της περιόδου.

Στην τέταρτη η Αρμάνι μπήκε με φόρα από την προηγούμενη και είχε τον έλεγχο με τον Ουίλμπεκιν να προσπαθεί να βάλει την ομάδα του στο ματς αλλά δίχως αποτέλεσμα

Τα δεκάλεπτα: 21-21, 47-42, 71-64, 92-88