Κλείσιμο
ΧΡΩΜΑ
ΚΟΚΚΙΝΟ
ΚΟΚΚΙΝΟ
ΠΡΑΣΙΝΟ
ΜΑΥΡΟ
ΚΙΤΡΙΝΟ
ΜΠΛΕ
Con-Troll: Πέρσι η σύζυγος στο OPEN. Φέτος η σύζυγος στο ΣΚΑΙ. Και όποιος κατάλαβε, κατάλαβε
ΚΛΕΙΣΙΜΟ
ΤΟ10.gr

Πρόκριση στον επόμενο γύρο για Ηλιούπολη, Άρη, Νίκη Βόλου και Αθηναϊκό

Το «εισιτήριο» για την επόμενη φάση του Κυπέλλου Ελλάδος μετά την πρώτη αγωνιστική πήραν Ηλιούπολη, Άρης, Νίκη Βόλου και Αθηναϊκός.

Πρόκριση στον επόμενο γύρο για Ηλιούπολη, Άρη, Νίκη Βόλου και Αθηναϊκό | to10.gr

Τον «δρόμο» για την επόμενη φάση του Κυπέλλου Ελλάδος γυναικών πήραν η Ηλιούπολη, ο Αθηναϊκός, ο Άρης, ο Πρωτέας Βούλας, η Νίκη Βόλου και η Ολύμπια Λάρισας.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ

Η νέα σεζόν για το κύπελλο ξεκίνησε σήμερα με την πρώτη αγωνιστική της Α’ Φάσης να λαμβάνει χώρα.

Αναλυτικά όλα τα αποτελέσματα:

ΓΣ Ηλιούπολης –ΑΕΚ Περιστερίου 57-55
Διαιτητές: Μαρτινάκος-Γιαννακόπουλος
Δεκάλεπτα: 14-11, 21-25, 38-37, 57-55
ΓΣ Ηλιούπολης (Γερεουδάκης): Δαμουλάκη 10, Νάτσκου 4, Θεοδώρου 2, Πρίφτη 9, Νικολαϊδου, Μπουντούρη 14(1), Κορρέ 8, Τριανταφύλλου 1, Διαμαντοπούλου 4, Αλεξία 1.
ΑΕΚ Περιστερίου (Γεωργουδάκης): Μαλαπάνη, Καλαντζή 2, Ράπτη 3, Γαβαλά 9(2), Νάου, Κυριμάκη, Γιακάλου 14, Μάνου 9(1), Κατσιμάρδου 2, Τζίβα 10(1), Μεγαλούδη 6(1).

Αθηναϊκός –ΑΟ Άργους Οι Δαναοί 88-44
Διαιτητές: Χουγιάζος-Χαϊνά
Δεκάλεπτα: 23-16, 47-20, 67-35, 88-44
Αθηναϊκός (Παναγόπουλος): Κάραλη 22(3), Σκάρλη 6, Τσιμπίδη, Κουτσιρίμπα 5, Γερόντη 7, Τζέμη, Καλομιτσίνη 20(3), Πετράκη 2, Τραγουστή 13(1), Καρυοφύλλη 7(1), Μπέκιου 4, Οζαρενχόε 2.
ΑΟ Αργους Οι Δαναοί (Κτενά): Δαλμάκη, Δόση, Γιαννακούλη 4, Αλμπέρτου 1, Σέλλη, Δημοπούλου 6, Καπετάνιου, Λύκου 5, Τσαιλακοπούλου, Παπαγιωτοπούλου 4, Μάρα 9(1), Αρβανίτη 15.

Πρωτέας Βούλας – Οίακας Ναυπλίου 77-51
Διαιτητές: Ντάνος-Λάμπος
Δεκάλεπτα: 12-7, 37-27, 63-35, 77-51
Πρωτέας Βούλας (Μίχα): Χατζηβασιλείου 15(2), Ξενιτοπούλου, Σιμιτσιδέλλη, Κουζούκα 2, Γκουζέλου 2, Σακελλαρίου 4, Γρηγοροπούλου 9, Χατζηγιακουμή 16(2), Αναστασοπούλου Μ. 10, Αναστασοπούλου Χ. 15(2), Οικονομάκη 4, Καπετάνιου.
Οίακας Ναυπλίου (Τσοτσοκός): Τουρλούκη, Σπαθάρου 24(3), Μπενέκη 5, Μπάλλα 7, Στρατή 1, Καραπάνου 2, Ντόκου, Ζαροκώστα 11(1), Μπακάλη 1, Στεργοπούλου , Μπέτση.

2ος Όμιλος

Πανσερραϊκός-Άρης  51-74
Νίκη Βόλου-Απόλλων Καλαμαριάς 49-35
Ιερισσός 99-Ολύμπια ΓΣ Λάρισας 46-88
ΜΕΝΤ 15.00 ΜΕΝΤ-ΑΣ Πανόραμα
Κοζάνης 16.00 Λασσάνης Κοζάνης-Ηρακλής

Αναλυτικά τα παιχνιδια

Πανσερραϊκός-Άρης 51-74
Διαιτητές: Εκίζογλου-Λαδάς
Δεκάλεπτα: 12-24, 26-34, 36-55, 51-74
Πανσερραϊκός (Τατιτζικίδης): Χωλοπούλου Ν. 8, Θανοπούλου 10(2), Μπακιρτζίδου 9, Σιακκα, Πελτέκη 8, Πιτσιάβα 12(1), Δαμιανάκου, Γκέκα 4.
Άρης (Συρόπουλος): Στεργάκη 10, Κυρπιζλίδου 3, Νάστου 13(3), Μαρίνη 11(1), Εφραιμίδου 2, Τσαμπούρη 5(1), Παπαϊωάννου 6, Σλούκα 13, Βλάχου, Δροσούνη 4, Ατζέμη 3, Καρακούλα 4.

Νίκη Βόλου-Απόλλων Καλαμαριάς 49-35
Διαιτητές: Κοντογιάννης-Γεωργούλης
Δεκάλεπτα: 9-10, 25-16, 37-24, 49-35
Νίκη Βόλου(Γαλανάκης): Κωστούλα 5, Παρασχάκη 4, Αγαγιώτη 3(1), Αλεξίου, Ντέγκα 2, Κοπάνου 7, Αρτεμισίου 10, Κατσιοπούλου 2, Τότση Α. 2, Δεληγιάννη 14.
Απόλλων Καλαμαριάς(Γκογκάκης): Ιγγλέζου 9, Αντωνιάδου 10(1), Αβρονιδάκη, Διαμαντοπούλου 7, Σακκά, Μάγνη, Φράγκου, Τσαπόγα 1, Μιχαηλίδου Ε., Μιχαηλίδου Κ. 1, Σουλιώτη 6, Γιαντζακλίδου 1.

Ιερισσός-Ολύμπια Λάρισας 46-88
Διαιτητές: Κωνής-Κωνσταντινέλλης
Δεκάλεπτα: 9-28, 22-41, 33-64, 46-88
Ιερισσός (Κούλιας): Παναγιωτίδου, Τσάκις, Πασχαλά 12(1), Τζέλιου 6(1), Μπαντή, Σουλτάνη, Αργαλιού 2, Γιατζιώνη 15(2), Λεμπίδα 9(1), Κουτσουκουάνα, Καμπάνη 2, Συκιώτη.
Ολύμπια Λάρισας (Λότφι): Σολωμού 15(1), Καλακώνα Β., Κλεισιάρη 6(2), Τσούρβα 6, Καλακώνα Μ. 5(1), Καρτσαμάρη 12, Λιάσκου 12(2), Μιχαηλίδου 6, Πατούνη 6, Κουτσουνούρη 14(1), Αντωνοπούλου 4, Κολλιαδήμα 2.

Ακολουθήστε στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις αθλητικές ειδήσεις
Δείτε όλες τις τελευταίες Αθλητικές Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, από