Σε… αναμμένα κάρβουνα οι Γουόριορς: Αποχώρησε τραυματίας ο Κάρι (vid)

Ο Στεφ Κάρι τραυματίστηκε λίγο πριν από τη λήξη του Game 3 και στους Γουόριορς επικρατεί αγωνία.

Οι Γουόριορς προσπάθησαν στην 3η περίοδο, κατάφεραν μάλιστα να πάρουν και το προβάδισμα, ωστόσο οι Σέλτικς ήταν ανώτεροι στο υπόλοιπο διάστημα του αγώνα και επικράτησαν με 116-100 στο Game 3 της σειράς των τελικών, φτάνοντας εύκολα στο 2-1.

Για τους «πολεμιστές» ωστόσο η ήττα αποδείχθηκε ακόμα πιο δύσκολη, καθώς ο Στεφ Κάρι αποχώρησε τραυματίας λίγο πριν το φινάλε του αγώνα! Πιο συγκεκριμένα, τέσσερα λεπτά πριν από τη λήξη, ο Χόρφορντ «κλείδωσε» το πόδι του Κάρι με τον αρχηγό των Γουόριορς να δείχνει να πονάει αρκετά.

Ο Κάρι συνέχισε για λίγο ακόμα, ωστόσο ο Στιβ Κερ τον απέσυρε και έτσι η αγωνία έχει… χτυπήσει «κόκκινο» στο στρατόπεδο των «πολεμιστών».