Σαν Αντόνιο Σπερς – Οκλαχόμα Σίτι Θάντερ 112-122

Δύο μέρες μετά την ήτα τους από τους Σαν Αντόνιο Σπερς, οι Οκλαχόμα Σίτι Θάντερ πήραν τη ρεβάνς επικρατώντας με 122-112.

Μία σου και μία μου μεταξύ Σπερς και Θάντερ. Τα Σπιρούνια επικράτησαν στο Σαν Αντόνιο μετά από δύο παρατάσεις (154-147), με τους Θάντερ να παίρνουν τη ρεβάνς στην Οκλαχόμα με 122-112.

Στο ματς κάθε ομάδα είχε από ένα ημίχρονο. Οι φιλοξενούμενοι του Πόποβιτς ήταν καλύτεροι στο πρώτο μέρος όπου και προηγήθηκαν με 60-51, αλλά το δεύτερο άνηκε στους γηπεδούχους. Οι βάσεις μπήκαν με μια σούπερ τρίτη περίοδο (35-20) και το τελικό 122-112 ήρθε… αναμενόμενα με τους Γουέστμπρουκ (24π/10 ριμπ) και Τζορτζ (18π/11 ριμπ), να έχουν την συμπαράσταση των Σρέντερ (19π) και Άνταμς (12π/9 ριμπ).