Βίοι αντίθετοι για Κλίπερς και Λέικερς (vids)

Οι Κλίπερς επιβλήθηκαν με 128-121 των Μπουλς πετυχαίνοντας άλλη μια νίκη, την ώρα που η ήττα φαίνεται να γίνεται συνήθεια για τους Λέικερς που έχασαν με 11-97 από τους Πίστονς.

Την τέταρτη νίκη τους στα τελευταία πέντε ματς πέτυχαν οι Λος Άντζελες Κλίπερς που υποδέχτηκαν τους Σικάγο Μπουλς στο Staples Center. Μια σούπερ τρίτη περίοδος ήταν αρκετή για τους γηπεδούχους (45-21) που πήραν σημαντικό προβάδισμα και το διαχειρίστηκαν σωστά μέχρι το τελικό 128-121, που τους φέρνει όλο και πιο κοντά στην εξασφάλιση των playoffs.

Κάτι που πλέον φαντάζει μακρινό όνειρο για τους Λέικερς που βρίσκονται στην 11η θέση (31-38), 9 νίκες μακριά από την 8άδα. Οι Λιμνάνθρωποι οι οποίοι χωρίς τον ΛεΜπρον Τζέιμς ηττήθηκαν για 4η φορά στα τελευταία πέντε ματς. Μετά από ένα ανταγωνιστικό πρώτο ημίχρονο, οι Πίστονς με των τριάδα των Γκάλογουεϊ (23π), Τζάκσον (20π) και Ντράμοντ (19π/23 ριμπ), πήραν γρήγορα μια διψήφια διαφορά την οποία διατήρησαν μέχρι το τελικό 111-97 που τους φέρνει στην 6η θέση της Ανατολής (35-33).