Μάγεψε αλλά αποχώρησε τραυματίας ο Αντετοκούνμπο (vid)

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο ήταν και πάλι όλα τα λεφτά για τους Μπακς στη νίκη επί των Κλίπερς, αλλά αποχώρησε τραυματίας και κουτσαίνοντας λίγα λεπτά πριν από τη λήξη της αναμέτρησης.

Ο Αντετοκούνμπο έκανε άλλη μια εμφάνιση επιπέδου… MVP κόντρα στους Λος Άντζελες Κλίπερς, οδηγώντας τους Μπακς σε μια μάλλον άνετη νίκη με 128-118.

Όμως οκτώ περίπου λεπτά πριν από τη λήξη της αναμέτρησης και μετά από καλάθι που πέτυχε, γυρνώντας στην άμυνα πάτησε πάνω στο πόδι του Γκάρετ Τεμπλ και έπεσε στο παρκέ κρατώντας τον αστράγαλό του. Αποσύρθηκε αμέσως από το ματς αλλά προς το τέλος φάνηκε έτοιμος να ξαναμπεί γεγονός που μαρτυρά ότι δεν ήταν κάτι σοβαρό.

Ωστόσο τον τελευταίο μήνα είναι δεύτερη φορά που ο αστράγαλος του Γιάννη τον προδίδει… Όπως και να έχει ο Greek Freak πρόλαβε μέχρι να τραυματιστεί να πετύχει 34 πόντους (10/18 σουτ), έχοντας παράλληλα 9 ριμπάουντ, 5 ασίστ, ένα κλέψιμο και ένα μπλοκ.

Δείτε τα highlights όπως και τη στιγμή του τραυματισμού του Αντετοκούνμπο.