Μικρά εγκλήματα μεταξύ φίλων

Η Τούμπα έμεινε όρθια. Το VAR και οι ξένοι διαιτητές είναι εγγυητές του πρωταθλήματος. Και αύριο είναι Δευτέρα.

Και όσοι δεν κατάλαβαν χθες στη Ξάνθη, θεωρώντας την αντίδραση του Ολυμπιακού υπερβολική;

Ε, δεν μπορεί κάτι παραπάνω θα κατάλαβαν απόψε. Στην «ανίκητη» Τούμπα. Εκεί που ο ΠΑΟΚ του Αμπέλ Φερέιρα ισοφάρισε τον Άρη στο 97΄και τον Παναθηναϊκό στο 101΄.

Δύο δικοί του βαθμοί. Τέσσερις που έχασαν οι άλλοι. Στον «έξτρα χρόνο», του «έξτρα χρόνου».

Απόψε σε ματς που δόθηκαν πέντε λεπτά καθυστερήσεις, ενώ οι δύο από τις έξι αλλαγές έγιναν στην ανάπαυλα!

Και ένα γκολ στο ΠΑΟΚ-Πανιώνιος για το 2-1 που προηγείται ξεκάθαρο επιθετικό φάουλ του Άκπομ (σαν αυτό που το ίδιο απόγευμα ακύρωσε το γκολ του Μεριά στην Λάρισα;).

Τέσσερις οι επιπλέον οι βαθμοί για τον νταμπλούχο που «αρνείται να χάσει».

Ο νόμος μιας καυτής «έδρας».

Κάπως έτσι ο ΠΑΟΚ έμεινε στο -2 από τον Ολυμπιακό. Δηλαδή σε απόσταση βολής.

Και αύριο είναι Δευτέρα.

Ευτυχώς έχουμε το VAR. Στην Τούμπα λέει μάλιστα ήταν ο ίδιος ο κύριος Κουκουλάκης.

Το VAR είναι εγγυητής του πρωταθλήματος.

Και όταν δεν δουλεύει, όπως στην Ξάνθη.

Και όταν γυρίζει μισό γήπεδο «πίσω» για να ακυρώσει το γκολ του Ελ Αραμπί στο ντέρμπι με την ΑΕΚ.

Και όταν δουλεύει όπως στην Τούμπα.

Έχουμε και ξένους διαιτητές. Και για να δίνουν πέναλτι μετά το πέρας των καθυστερήσεων μέσω VAR. Και άλλους πρόθυμους να γυρίσουν μισό γήπεδο «πίσω» για να ακυρώσουν ένα γκολ σαν αυτό του Ελ Αραμπί.

Κατά τα άλλα: Ο Μαρτίνς έπαιξε με 3 κεντρικά χαφ και έχασε χρόνο.