Νικηφόρο ξεκίνημα για την Κ19 του Ολυμπιακού

Η ομάδα του Αντώνη Νικοπολίδη επικράτησε 2-1 του Αστέρα Τρίπολης.

Με το… δεξί μπήκε στο πρωτάθλημα της Κ19 η ομάδα του Αντώνη Νικοπολίδη.

Ο Ολυμπιακός φιλοξένησε τον Αστέρα Τρίπολης, ήταν σαφώς ανώτερος και πήρε τη νίκη με σκορ 2-1. Οι «ερυθρόλευκοι» ήταν καλύτεροι σε όλη την διάρκεια του αγώνα, κάνοντας ιδανικό ποδαρικό στη νέα σεζόν.

Το σκορ για τους μικρούς του Ολυμπιακού, το άνοιξε ο Φρέρης στο 16ο λεπτό. Ο Σουρλής του έδωσε ωραία πάσα, με τον νεαρό να τελειώνει υποδειγματικά τη φάση.

Οι «ερυθρόλευκοι» έχασαν σωρεία ευκαιριών, με το σκορ του πρώτου ημιχρόνου να μένει στο 1-0.

Οι φιλοξενούμενοι έφτασαν στο 1-1 στο 70ο λεπτό από αμφισβητούμενο πέναλτι που κέρδισε ο Θεοδωρίδης, στέλνοντας ο ίδιος στη συνέχεια την μπάλα στα δίχτυα.

Τελικά, το γκολ της νίκης για τον Ολυμπιακό ήρθε στο 88ο λεπτό. Ο Νικόλης ξεκίνησε από το κέντρο του γηπέδου, πέρασε τους πάντες και με δυνατό σουτ έγραψε το 2-1!

Ολυμπιακός (Νικοπολίδης): Παπαδούδης, Μαρτίνης, Νικόλης, Γκοτζαμανίδης, Φρέρης, Ντόι, Μαυρουδής, Κίτσος (67’ Αρσενίδης), Σπυριδάκης (57’ Τσέλιος), Σουρλής, Σταμούλης (77’ Κασέμι).