ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ
![Οι γεμάτοι περηφάνια σημαιοφόροι Αντετοκούνμπο, Ντρισμπιώτη και η ελληνική αποστολή στην τελετή έναρξης (pics & vid)](https://www.to10.gr/wp-content/uploads/2024/07/GTbswhIW4AAThkx-300x182.jpg)
Τα κρούσματα κορωνοϊού αυξάνονται μέρα με τη μέρα στον χώρο του ευρωπαϊκού ποδοσφαίρου.
Ο Άρης Σοϊλέδης δημοσίευσε το απόγευμα της Τετάρτης (21/10) στον προσωπικό λογαριασμό του στο Instagram πως είναι ένα ακόμη κρούσμα που έχει προσβληθεί από τον covid-19. Ο Έλληνας αμυντικός της Στεάουα Βουκουρεστίου ανακοίνωσε πως δεν έχει συμπτώματα αλλά βρίσκεται ήδη σε απομόνωση στο σπίτι του για να ακολουθήσει τους υγειονομικούς κανόνες.
Συγκεκριμένα το μήνυμα του Σοϊλέδη αναφέρει: «Διαγνώστηκα σήμερα θετικός στον covid-19. Είμαι τελείως ασυμπτωματικός αλλά παραμένω σπίτι για την υγεία όλων και κυρίως της ομάδας μου».