Ελλάδα – Ουκρανία 0-4

Η γυναικεία ποδοσφαιρική ομάδα της Εθνικής Ελλάδας έχασε εντός έδρας με 4-0 από την Ουκρανία για τα προκριματικά του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος του 2021.

Η γυναικεία ποδοσφαιρική ομάδα της Εθνικής Ελλάδας γνώρισε βαριά εντός έδρας ήττα στο γήπεδο της Λεωφόρου με 4-0 από την Ουκρανία στο πλαίσιο των προκριματικών του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος του 2021.

Η Ελλάδα μπήκε με διάταξη 4-2-3-1 αλλά δεν τα πήγε καλά στο παιχνίδι καθώς βρέθηκε από νωρίς πίσω στο σκορ. Στο 5ο λεπτό η Παντσούλαγια έκανε το 1-0 για τις Ουκρανές και στο 29ο λεπτό η Κράβετς διαμόρφωσε το 2-0, σκορ με το οποίο πήγαν οι δύο ομάδες στα αποδυτήρια.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι φιλοξενούμενες μπήκαν με την ίδια όρεξη στο παιχνίδι και δέκα λεπτά μετά από την έναρξη έγινε το 3-0 με δεύτερο προσωπικό γκολ από την Κράβετς. Το τελικό 4-0 για τη γυναικεία ομάδα της Ουκρανίας έκανε η Κούνινα στο 83′.

Μετά από αυτό το αποτέλεσμα η Ελλάδα βρίσκεται στην 4η θέση του ομίλου με 7 βαθμούς ενώ η Ουκρανία είναι στην 3η θέση με 12.