Φιορεντίνα – Τορίνο 2-1: Στα ημιτελικά του Κυπέλλου οι «βιόλα»

Η Φιορεντίνα νίκησε δύσκολα με 2-1 την Τορίνο και έκλεισε θέση στους «4» του Κυπέλλου Ιταλίας.

Η Φιορεντίνα έγινε η δεύτερη ομάδα μετά την Ίντερ που εξασφάλισε την παρουσία της στα ημιτελικά του Κυπέλλου Ιταλίας, καθώς επικράτησε με 2-1 της Τορίνο στο «Artemio Franchi» και πήρε την πρόκριση απέναντι στη μαχητική «γκρανάτα».

Οι «βιόλα» πήραν κεφάλι στο σκορ στο 65′ με τον Γιόβιτς και διπλασίασαν τα τέρματά τους στο 90ό λεπτό με τον Ικονέ που φάνηκε να «καθαρίζει» το ματς και την πρόκριση.

Η Τορίνο δεν εγκατέλειψε τη… μάχη, μείωσε σε 2-1 στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων με τον Καραμόχ, όμως δεν μπόρεσε να κάνει κάτι καλύτερο για να στείλει τον αγώνα στην παράταση στον ελάχιστον χρόνο που απέμενε.