Σ-έξι Σέλτικ διέλυσε την Αμπερντίν με «σεληνιασμένο» Πάλμα

Με τον Λουίς Πάλμα να βρίσκεται σε beast mode (1 γκολ και 3 ασίστ) η Σέλτικ σκόρπισε με 6-0 την αντίπαλο του ΠΑΟΚ στο Europa Conference League.

Λουίς Πάλμα εσύ σούπερ σταρ…

Οι «Κέλτες» επικράτησαν 6-0 εντός έδρας στο πλαίσιο τη 13ης αγωνιστικής της Scottish Premier, έχοντας σε εξαιρετική κατάσταση τον πρώην παίκτη του Άρη, ο οποίος σκόραρε και είχε τρεις ασίστ.

Η Σέλτικ άνοιξε το σκορ με την συμπλήρωση του πρώτου 10λεπτου χάρη στο γκολ του Γιάνγκ Χιούν-Τζουν, έπειτα από την πρώτη ασίστ του Πάλμα στο ματς, με τον Φουρουχάσι στο 16′ να κάνει δύο τα τέρματα για την ομάδα του.

Το ματς στη συνέχεια… έσβησε με τους «Κέλτες» να ανεβάζουν ξανά «στροφές» στο 76′, όταν και ο Πάλμα έβαλε και αυτός με την σειρά του το όνομα του στον πίνακα των σκόρερ χάρη σε εύστοχο χτύπημα πέναλτι.

Στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης οι γηπεδούχοι πέτυχαν ακόμη τρία γκολ με τον Πάλμα να μοιράζει άλλες δύο ασίστ φτάνοντας συνολικά τις 3, ολοκληρώνοντας έτσι μια… γεμάτη εμφάνιση.