Ασύλληπτο γκολ από τον Πάλμα στην τριάρα της Σέλτικ (vids)

O Λούις Πάλμα βρίσκεται σε εξαιρετική κατάσταση, δείχνει να έχει προσαρμοστεί πλήρως στη Σέλτικ και κόντρα στην Ρος Κάουντι, πέτυχε ένα γκολ μοναδικής ομορφιάς.

Η Σέλτικ δεν αντιμετώπισε κανένα πρόβλημα να κερδίσει την Ρος Κάουντι εκτός έδρας με 0-3 και να αποσπαστεί στους 8 βαθμούς από τη δεύτερη της βαθμολογίας Ρέιντζερς, με τον Πάλμα να έχει γκολ και ασίστ στο ματς.

Ο μεσοεπιθετικός από την Ονδούρα, πέτυχε ένα απίστευτο γκολ από πολύ μακρινή απόσταση, με ένα φαλτσαριστό σουτ, που ήταν απίθανο να καταφέρει να αποκρούσει ο αντίπαλος τερματοφύλακας, για να κάνει το 0-2 στο 78ο λεπτό.

Η Σέλτικ έπαιζε με παίκτη παραπάνω από το 10′, είδε το γκολ του Γκιού να ακυρώνεται μέσω VAR στο 31′, πριν τελικά ανοίξει το σκορ ο Τέρνμπουλ στο 45+7′.

Ο πρώην παίκτης του Άρη, μετά από ασίστ του Μακ Γκρέγκορ, εξαπέλυσε απίστευτο σουτ για το 0-2 της ομάδας του, πριν δώσει πάσα στον Φόρεστ για να κάνει το τελικό 0-3 στο 83ο λεπτό.

Ο Πάλμα έφτασε τα 3 γκολ σε 7 παιχνίδια στο πρωτάθλημα, έχοντας και 2 ασίστ.