Τα στιγμιότυπα του Κ19 ΠΑΟΚ-Παναθηναϊκός

Τα γκολ και οι καλύτερες στιγμές της νίκης της Κ19 του Δικεφάλου επί του Παναθηναϊκού στη Σουρωτή για την 8η αγωνιστική της Super League μέσα από την κάμερα του PAOK TV.

Ο Δικέφαλος κέρδισε στη Σουρωτή τον Παναθηναϊκό με 3-2 και είναι μόνος πρώτος στην κορυφή της βαθμολογίας. Δείτε το βίντεο με τα γκολ και τις καλύτερες φάσεις του αγώνα που ανέδειξε νικητή τον ΠΑΟΚ. Οι Θεσσαλονικείς βρέθηκαν να προηγούνται από τα αποδυτήρια στο σκορ, μόλις στο 3ο λεπτό με τον Τζοβάρα.

Ο ΠΑΟΚ συνέχισε να πιέζει την εστία του Χριστογεώργου για να ένα δεύτερο τέρμα. Όμως αυτό ήρθε από του Πράσινους, καθώς στο 21’ ο Σέχου με σουτ μέσα από την περιοχή έκανε το 1-1.

Έντεκα λεπτά αργότερα, (32′) ήρθε η απάντηση από τον Δικέφαλο, με τον Δούμτζη να βάζει και πάλι μπροστά την ομάδα του στο σκορ.

Οι γηπεδούχοι πέτυχαν και τρίτο τέρμα στο 77ο λεπτό με τον Γαϊτανίδη. Ο Παναθηναϊκός, μείωσε στο 90’ με τον Παπαδόπουλο που εκμεταλλεύτηκε την αδράνεια στην άμυνα των του ΠΑΟΚ.