Ντόρτμουντ – Μπάγερν Μονάχου : Άνοιξε το σκορ ο Ρόις, απάντησε άμεσα ο Αλάμπα (vids)

Δύο γκολ στα τελευταία λεπτά του πρώτου ημιχρόνου στο μεγάλο ντέρμπι του γερμανικού πρωταθλήματος.

Η Μπορούσια Ντόρτμουντ φιλοξενεί αυτή την ώρα στο Signal Iduna Park την Μπάγερν Μονάχου για την 7η αγωνιστική του γερμανικού πρωταθλήματος.

Οι δυο ομάδες είναι ισόπαλες, με τα δύο γκολ να σημειώνονται στα τελευταία λεπτά του πρώτου ημιχρόνου.

Στο 45΄ οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με γκολ του Μάρκο Ρόις. Ο Γκερέιρο έκανε το γύρισμα, με τον άσο της Ντόρτμουντ να κάνει από κοντά το 1-0.

Η Μπάγερν Μονάχου… ξύπνησε από το τέρμα του Ρόις και απάντησε άμεσα. Στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων, οι Βαυαροί κέρδισαν φάουλ σε πολύ καλή θέση. Ο Αλάμπα ανέλαβε την εκτέλεση, η μπάλα βρήκε και στα σώματα και κατέληξε στα δίχτυα του Μπούρκι για το 1-1.