Στουτγκάρδη – Βέρντερ Βρέμης 0-2: Πέρασαν από την «Mercedes-Benz Arena» οι φιλοξενούμενοι

Η Βέρντερ Βρέμης κατάφερε να πάρει ένα πολύ σημαντικό διπλό επικρατώντας της Στουτγκάρδης με σκορ 2-0.

Η Βέρντερ Βρέμης «άλωσε» τη Στουτγκάρδη επικρατώντας με 2-0 σε μια σπουδαία επιτυχία, στο πλαίσιο της 19ης αγωνιστικής της Bundesliga.

Οι φιλοξενούμενοι με τα γκολ των Στάγκε (59′) και Ντουγκς (77′) πήραν τους τρεις βαθμούς από την ομάδα του Ντίνου Μαυροπάνου, ο οποίος ξανά ήταν βασικός στην ενδεκάδα.

Έτσι το σύνολο του Λαμπάντια παραμένει στην επικίνδυνη ζώνη και την 16η θέση, έχοντας συγκεντρώσει 16 πόντους, με τον κίνδυνο να για τον υποβιβασμό να είναι κάτι παραπάνω από υπαρκτός.

Η ομάδα από τη Βρέμη μπόρεσε ουσιαστικά να πάρει τη νίκη στο δεύτερο μέρος. Αρχικά στο 59′ ο Στάγκε εκμεταλλεύτηκε την αμυντική ανισορροπία των γηπεδούχων και έκανε το 1-0, ενώ στο 77ο λεπτό ο Ντουκς διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Βασικός και για 90 λεπτά αγωνίστηκε ο Μαυροπάνος, στο 70′ πέρασε ως αλλαγή στο ματς ο συμπαίκτης του, Θωμάς Καστανάρας.