Βέρντερ Βρέμης – Νυρεμβέργη 1-1 (vid)

Η ομάδα του Κέλνερ ισοφάρισε στο 92’ σε 1-1 με τον Βίρτζιλ Μισιτζάν και έφυγε με το βαθμό της ισοπαλίας από το Βεζερσταντιον.

Επεσε από την Ακρόπολη και βρήκε… πορτοφόλι η Νυρεμβέργη! Η ομάδα του Μίκαελ Κέλνερ σκόραρε στο 92’ με τον Βίρτζιλ Μισιτζάν και έφυγε με το 1-1 από την Βρέμη.

Ο Ολλανδός μέσος είχε μπει ως αλλαγή στο 61’ και μισή ώρα αργότερα πέτυχε το γκολ, που χάρισε στην ομάδα του το βαθμό της ισοπαλίας. Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι στο πρώτο ημίχρονο και προηγήθηκαν στο 26’ με τον Μαξ Εγκεσταϊν, αλλά πλήρωσαν ακριβά το γεγονός ότι δεν κατάφεραν να πετύχουν δεύτερο γκολ στο διάστημα που πίεζαν και είχαν το πάνω χέρι στην αναμέτρηση.

Στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 59’ η Νυρεμβέργη σκόραρε κόντρα στη ροή του αγώνα με τον Πέτρακ, αλλά το τέρμα του ακυρώθηκε μετά τη χρήση του VAR ως οφσάιντ. Οι φιλοξενούμενοι στο τελευταίο μέρος του παιχνιδιού πίεσαν και στο 92’ έφτασαν στο πολυπόθητο γκολ με τον Μισιντζάν. Ο νεοαποκτηθείς μέσος σκόραρε στο 92′, «σόκαρε» την Βέρντερ Βρέμης και γλίτωσε την ομάδα του από την ήττα.