Γκλάντμπαχ – Φράιμπουργκ 1-1

Ακόμη μία εντός έδρας απώλεια για την Γκλάντμπαχ, η οποία έμεινε στο 1-1 με την Φράιμπουργκ και έχασε την ευκαιρία να εδραιωθεί στην 3η θέση της βαθμολογίας.

Συνέχεια στην πολύ κακή πορεία των τελευταίων εβδομάδων έδωσε και σήμερα η Γκλάντμπαχ, μένοντας στο 1-1 με την Φράιμπουργκ εντός έδρας.

Το σκορ για τους φιλοξενούμενους άνοιξε ο Γκρίφο στο 10ο λεπτό και παρότι ο Πλεά 6 λεπτά αργότερα έφερε το παιχνίδι στα ίσα, οι γηπεδούχοι δεν κατάφεραν να βρουν άλλο γκολ με το 1-1 να παραμένει ως το τέλος.

Έτσι η Γκλάντμπαχ έμεινε για 4ο συνεχόμενο εντός έδρα ματς χωρίς νίκη, έφτασε τους 47 βαθμούς και κινδυνεύει να πέσει στην 4η θέση, εάν κερδίσει αύριο η Λειψία. Από την άλλη η Φράιμπουργκ έφτασε τους 31 βαθμούς και βρίσκεται στην μέση του βαθμολογικού πίνακα.