Απίθανα πράγματα στη Μαδρίτη : Η αποδεκατισμένη Σαχτάρ διαλύει τη Ρεάλ στο ημίχρονο (vids)

Η Σαχτάρ Ντόνετσκ κατέβηκε με... μισή ομάδα κόντρα στη Ρεάλ λόγω κορωνοϊού αλλά στο ημίχρονο προηγείται με το απίστευτο 3-0 των Μαδριλένων.

Η ήττα από την Κάντιθ στο πρωτάθλημα απ’ ότι φαίνεται δεν ήταν τίποτα για τη Ρεάλ μπροστά σε αυτό που συμβαίνει απόψε στη Μαδρίτη. Η αποδεκατισμένη από τον κορωνοϊό Σαχτάρ, επικρατεί με 3-0 της ομάδας του Ζινεντίν Ζιντάν στο ημίχρονο για την πρεμιέρα των ομίλων του Champions League, μόλις τρεις μέρες πριν το πρώτο Clasico της σεζόν κόντρα στην Μπαρτσελόνα.

Αρχικά στο 29′ ο Τέτε έκανε το 1-0 με υπέροχο τελείωμα και τέσσερα λεπτά μετά ήρθε και το 2-0 με αυτογκόλ του Βαράν σε προσπάθεια να διώξει την μπάλα.

Οι Ουκρανοί δεν σταμάτησαν όμως εκεί και στο 42′ πέτυχαν και τρίτο γκολ με τον Σόλομον ύστερα από εκπληκτικό τακουνάκι του Τέτε ολοκληρώνοντας έτσι ένα μαγικό 45λεπτο στο «Alfredo Di Stefano», βγαλμένο μέσα από τα πιο τρελά τους όνειρα.