Λάτσιο – Μπριζ : Η απίθανη ευκαιρία των Βέλγων να «κλέψουν» την πρόκριση στις καθυστερήσεις (vid)

Στο 92' η Μπριζ έφτασε μια ανάσα από το τρίτο γκολ που θα της έδινε τη δεύτερη θέση και θα άφηνε εκτός τη Λάτσιο αλλά το σουτ του Ντεκατελέρε σταμάτησε στο δοκάρι του Ρέινα.

Μυθική ευκαιρία έχασε η Μπριζ για να αφήσει εκτός τη Λάτσιο από τους «16» του Champions League και να πάρει εκείνη την πρόκριση.

Οι Βέλγοι που αγωνίζονταν μάλιστα από το 39′ με 10 παίκτες, άγγιξαν το 2-3 στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων.

Όλη η Μπριζ είχε ανέβει μπροστά για εκτέλεση κόρνερ, στην εξέλιξη του οποίου ο Ντεκατελέρε βρέθηκε μόνος στην περιοχή, έπιασε έναν κεραυνό ο οποίος σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι του Ρέινα που απλά παρακολουθούσε.