Σόλσκιερ – «Οι παίκτες δεν σταμάτησαν να το πιστεύουν»

Το εγκώμιο των ποδοσφαιριστών του έπλεξε ο Όλε Γκούναρ Σόλσκιερ.

Στην εξαιρετική προσπάθεια των ποδοσφαιριστών του, οι οποίοι ανέτρεψαν το προβάδισμα της Αταλάντα (2-0) μέσα στο «Ολντ Τράφορντ» και πήραν μία σπουδαία νίκη με 3-2 για την 3η αγωνιστική του Champions League, στάθηκε ο Ολε Γκούναρ Σόλσκιερ.

«Θεωρώ ότι παίξαμε καλά στο πρώτο ημίχρονο, αλλά δεχθήκαμε δύο γκολ σε ισάριθμες ευκαιρίες. Και αυτό έπρεπε να σταματήσει», δήλωσε ο Νορβηγός προπονητής της αγγλικής ομάδας και συνέχισε: «Οι παίκτες δεν σταμάτησαν ποτέ να το πιστεύουν και συνέχισαν να προσπαθούν.

Ο Ρονάλντο, είναι πολύ καλός μπροστά στο τέρμα και αν κάποιος θέλει να τον επικρίνει για την δουλειά του ή τη στάση του, ας παρακολουθήσει αυτό το παιχνίδι, καθώς έτρεχε παντού. Στο ημίχρονο είπα στα παιδιά, ότι εάν βάλουμε το επόμενο γκολ, θα νικήσουμε. Από την στιγμή που δεν δεχθήκαμε άλλο γκολ, ήμουν σίγουρος ότι θα νικούσαμε».