Στον επόμενο γύρο Ντιναμό Ζάγκρεμπ και Λουντογκόρετς

Με «χρυσό» σκόρερ τον Αντέμι η Ντιναμό Ζάγκρεμπ έφυγε με την νίκη με 1-0 από την έδρα της Σκούπι και μαζί με το εισιτήριο για τον τρίτο προκριματικό γύρο του Champions League. Ήττα με 2-1 για την Λουντογκόρετς κόντρα στη Σαμροκ Ρόβερς στη Β. Ιρλανδία, ωστόσο οι Βούλγαροι ήταν αυτοί που πήραν την πρόκριση χάρη στο 3-0 του πρώτου αγώνα.

Ντιναμό Ζάγκρεπ και Λουντογκόρετς «τσέκαραν» το εισιτήριο για τον τρίτο προκριματικό γύρο του Champions League.

Οι Κροάτες αν και στον πρώτο αγώνα τα βρήκαν «σκούρα» κόντρα στην Σκούπι (2-2) στον επαναληπτικό είχαν τον… τρόπο με τον Αντέμι να σκοράρει το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης, στην αρχή της επανάληψης (47′) και να χαρίζει την πρόκριση στην ομάδα του.

Στο άλλο ματς που διεξήχθη την ίδια ώρα, η Σάμροκ Ρόβερς έπρεπε να κάνει τεράστια υπέρβαση κόντρα στην Λουντογκόρετς, με το 3-0 της Βουλγαρίας να δίνει μεγάλο προβάδισμα πρόκρισης στην ομάδα του Πιέρο Σωτηρίου.

Ωστόσο η Σάμροκ αποδείχθηκε «σκληρό καρύδι» και χάρη στα τέρματα των Γκρίνε (21′) και Εμακού (88′) έφτασε μια… ανάσα να στείλει το ματς στην παράταση.

Τελικά ο Καούλι ένα λεπτό αργότερα έκανε το 2-1 «σφραγίζοντας» την πρόκριση για τους Βούλγαρους.