Γκουαρντιόλα: «Να μην υποφέρουμε από την ποιότητα της Μπάγερν»

Χαμηλά η μπάλα από τον Πεπ Γκουαρντιόλα.

Η Μάντσεστερ Σίτι διέλυσε με συνοπτικές διαδικασίες την Μπάγερν Μονάχου (3-0) και είναι με το ένα πόδι στα ημιτελικά του Champions League.

Μετά το τέλος του αγώνα ο Πεπ Γκουαρντιόλα εμφανίστηκε τόσο ικανοποιημένος από την εικόνα των Πολιτών, όσο και προσγειωμένος ενόψει της ρεβάνς στο Μόναχο.

Αναλυτικά όσα δήλωσε ο κόουτς της Σίτι:

«Για 55-60 λεπτά ήταν κλειστό παιχνίδι. Υπήρχαν διαστήματα που η Μπάγερν ήταν καλύτερη από εμάς. Βρήκαμε ένα απίθανο γκολ με τον Ρόντρι. Δεν μπορούσαμε να ελέγξουμε τον Μουσιάλα και τον Γκνάμπρι, αλλά και τον ρυθμό των Σανέ και Γκνάμπρι.

Στα πρώτα λεπτά του δευτέρου ημιχρόνου ήταν καλύτεροι από εμάς. Είχαν ευκαιρίες. Στη συνέχεια κερδίσαμε κάποια πράγματα και στα τελευταία λεπτά ήμασταν καλύτεροι. Πετύχαμε 3 φανταστικά γκολ. Ήταν ένα απίθανο αποτέλεσμα. Ξέρω τι σημαίνει το Allianz Arena. Πρέπει να αντιμετωπίσουμε το παιχνίδι αυτό ως κάτι νέο. Πρέπει να βελτιώσουμε ορισμένα πράγματα για να μην υποφέρουμε από την ποιότητα της Μπάγερν».