Ο Ντέιβις «πάγωσε» το «Μπερναμπέου» – Ακυρώθηκε το γκολ του Νάτσο για την Ρεάλ (0-1,vids)

Δείτε το καταπληκτικό γκολ του Αλφόνσο Ντέιβις με το οποίο η Μπάγερν Μονάχου άνοιξε το σκορ στο «Σαντίαγκο Μπερναμπέου»

Η Μπάγερν Μονάχου, κόντρα στην ροή του ματς, άνοιξε το σκορ κόντρα στην Ρεάλ Μαδρίτης με τον Αλφόνσο Ντέιβις και πήρε προβάδισμα πρόκρισης για το τελικό του Champions League στο Γουέμπλεϊ.

Σε μια γρήγορη αντεπίθεση των Βαυαρών στο 68ο λεπτό, ο Αλφόνσο Ντέιβις πάτησε στην αντίπαλη περιοχή από τα αριστερά και με ωραίο πλασέ νίκησε τον Λούνιν, κάνοντας το 1-0 για την ομάδα του Τόμας Τούχελ.

Πέντε λεπτά αργότερα, η Ρεάλ Μαδρίτης είχε την «απάντηση», όμως το γκολ δεν μέτρησε μετά από χρήση του VAR. Ο Βαλβέρδε έκανε το σουτ, ο Νάτσο έβαλε την προβολή και από τις κόντρες η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα. Ο Μαρτσίνιακ ωστόσο ακύρωσε το γκολ καθώς στο ξεκίνημα της φάσης ο Νάτσο έσπρωξε τον Κίμιχ, με τον Πολωνό διαιτητή να καταλογίζει το φάουλ.