Το 1-0 του Μάνταλου και η ισοφάριση της Βίντι (vids)

Στο 48’ η ΑΕΚ άνοιξε το σκορ με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Μάνταλου, αλλά στο 57’ οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν με τον Νεγκό.

Δύο γκολ μέσα σε 9 λεπτά μπήκαν στο ΟΑΚΑ, με την ΑΕΚ αρχικά να προηγείται στο 48’ με 1-0 και τη Βίντι στο 57’ να ισοφαρίζει σε 1-1. Τέσσερα λεπτά μετά τη σέντρα του δεύτερου μέρους, ο Φιόλα έσπρωξε τον Λόπες μέσα στην περιοχή και ο διαιτητής, Μαρτσίνιακ, έδειξε την άσπρη βούλα.

Ο Μάνταλος ανέλαβε την εκτέλεση και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. Οι φιλοξενούμενοι παρά την αρχική ψυχρολουσία, κατάφεραν να αντιδράσουν και εννιά λεπτά αργότερα ισοφάρισαν με τον Νεγκό. Ο επιθετικός της Βίντι βγήκε μόνος του απέναντι από τον Μπάρκα και με πλασέ πέρασε την μπάλα πάνω από τον πορτιέρο της ΑΕΚ, κάνοντας το 1-1.