Χουλτ: «Στο πρώτο ήμασταν καλοί, αλλά στο δεύτερο δεχθήκαμε γρήγορα γκολ»

Ο Σουηδός μπακ μετά την ήττα από τον Αγιαξ τόνισε ότι η Ενωση στο πρώτο μέρος αμύνθηκε καλά, αλλά στο δεύτερο μπήκε νωθρά και δέχθηκε πολύ γρήγορα γκολ.

Στο γρήγορο γκολ που δέχθηκε η ΑΕΚ στην αρχή του δεύτερου ημιχρόνου στάθηκε ο Νίκλας Χουλτ, μετά την ήττα της Ενωσης από τον Αγιαξ στην πρεμιέρα της φάσης των ομίλων του Champions League με 3-0.

Ο Σουηδός μπακ τόνισε ότι η ομάδα του στο πρώτο μέρος στάθηκε καλά αμυντικά και δημιούργησε φάσεις στα καρέ των γηπεδούχων, αλλά στο δεύτερο μέρος μπήκε νωθρά και δέχθηκε γρήγορα γκολ από τον Αγιαξ.

Συγκεκριμένα, δήλωσε: «Αμυντικά στο πρώτο ημίχρονο ήμασταν καλά, είχαμε και κάποιες ευκαιρίες. Ενώ είπαμε στο ημίχρονο να συνεχίσουμε έτσι, δεν μπορούμε να βγαίνουμε και να δεχόμαστε τόσο γρήγορα γκολ απέναντι σε τέτοιες ομάδες».