Μίλερ: «Ήμασταν καλοί ανασταλτικά, νιώθαμε ότι θα σκοράρουμε κάποια στιγμή»

Ο Τόμας Μίλερ στάθηκε στην καλή ανασταλτική λειτουργία της Μπάγερν, υπογραμμίζοντας ότι κάποια στιγμή θα έβρισκε η ομάδα του το γκολ μπροστά.

Η Μπάγερν Μονάχου διπλασίασε τις νίκες της επί του Ολυμπιακού, καθώς μετά από το «διπλό» στο Φάληρο, νίκησε και στην «Allianz Arena» με 2-0, σφραγίζοντας και τυπικά την πρόκριση.

Ο Τόμας Μίλερ ήταν ικανοποιημένος μετά τη νίκη και την εμφάνιση της ομάδας του, τονίζοντας ότι υπήρξε ισορροπία μεταξύ άμυνας και επίθεσης.

Αναλυτικά οι δηλώσεις του:

«Κάναμε ένα καλό πρώτο ημίχρονο, δημιουργούσαμε συνεχώς ευκαιρίες έχοντας παράλληλα καλή ανασταλτική λειτουργία και νιώθαμε πως θα έρθει το γκολ κάποια στιγμή. Συνεχίσαμε έτσι και καταφέραμε να σκοράρουμε.

Είχα καιρό να αγωνιστώ 90 λεπτά και είμαι κουρασμένος, αλλά το σημαντικό είναι ότι κερδίσαμε και μάλιστα κρατήσαμε το μηδέν, κάτι που δεν έχει συμβεί πολλές φορές φέτος. Κάναμε όλοι στην ομάδα καλή δουλειά ανασταλτικά».