Κλάτενμπεργκ: «Ήταν οφσάιντ το γκολ του Ράμος στον τελικό του 2016» (vid)

Ο Μαρκ Κλάτενμπεργκ ήταν διαιτητής στον τελικό του Champions League το 2016 ανάμεσα σε Ρεάλ και Ατλέτικο και παραδέχτηκε ότι το γκολ του Ράμος ήταν οφσάιντ.

Ο Μαρκ Κλάτενμπεργκ, διαιτητής στον τελικό του Τσάμπιονς Λιγκ του 2016, παραδέχθηκε το λάθος του.

Ρεάλ και Ατλέτικο είχαν αναμετρηθεί τότε στο Μιλάνο με τη «βασίλισσα» να στέφεται πρωταθλήτρια Ευρώπης επικρατώντας με 5-3 στα πέναλτι.

Το σκορ είχε ανοίξει στο 15ο λεπτό ο Σέρχιο Ράμος με τον Άγγλο διαιτητή να παραδέχεται τέσσερα χρόνια μετά πως εκείνο το γκολ δεν θα έπρεπε να μετρήσει.

«Σε εκείνο τον τελικό η Ρεάλ είχε προηγηθεί στο πρώτο ημίχρονο, αλλά το γκολ ήταν οφσάιντ έστω και οριακά. Στο ημίχρονο στα αποδυτήρια το καταλάβαμε. Ήταν μια δύσκολη φάση, αλλά ο βοηθός μου έκανε λάθος» είπε ο Κλάτενμπεργκ στη «Daily Mail».