Ο Μαρσιάλ δεν έδωσε το χέρι στον Εμπαπέ όταν έγινε αλλαγή και αυτός «στράβωσε» (Vid)

Ο Κιλιάν Εμπαπέ μπήκε ως αλλαγή στο ματς της Γαλλίας με το Καζακστάν στη θέση του Αντονί Μαρσιάλ, ο οποίος δεν του έδωσε το χέρι, με αποτέλεσμα ο επιθετικός της Παρί να «στραβώσει» με τον συμπαίκτη του.

Η Γαλλία νίκησε εύκολα με 2-0 το Καζακστάν εκτός έδρας και ανέβηκε στους 4 βαθμούς μετά από δυο αγωνιστικές στα προκριματικά του Παγκοσμίου Κυπέλλου, με τον Ντιντιέ Ντεσάμπ μάλιστα να αφήνει στον πάγκο το μεγάλο αστέρι των τρικολόρ, Κιλιάν Εμπαπέ. Όταν στο 59ο λεπτό όμως αποφάσισε να τον ρίξει στο ματς συνέβη κάτι πολύ ιδιαίτερο.

Ο Αντονί Μαρσιάλ δεν έδωσε το χέρι στον Εμπαπέ κατά την αλλαγή τους, στον αγώνα της Γαλλίας με την Ουκρανία, με αποτέλεσμα ο σούπερ σταρ της Παρί Σεν Ζερμέν να «στραβώσει» με τον συμπαίκτη του.

Ο τηλεοπτικός φακός έπιασε τον 22χρονο επιθετικό να «κατσουφιάζει» και φυσικά το βίντεο έγινε μέσα σε λίγα λεπτά viral.