Τρικολόρ τρικυμία: 4άρα της Γαλλίας επί της Ισλανδίας (vids)

Με τέσσερις διαφορετικούς σκόρερ (Ουμτιτί, Ζιρού, Μπαπέ, Γκριεζμάν) η παγκόσμια πρωταθλήτρια κάνει «πάρτι» κόντρα στην Ισλανδία!

Η αρχή έγινε στο 12′ με τον Ουμτιτί. Ύστερα ακολούθησαν οι Ζιρού, Μπαπέ, Γκριεζμάν και η παγκόσμια πρωταθλήτρια κάνει ό,τι θέλει στην αναμέτρηση με την Ισλανδία!

Πιο αναλυτικά, στο 12ο λεπτό, ο Μπαπέ έκανε τη σέντρα από τα αριστερά και ο Ουμτιτί με υπέροχη κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στο αριστερό δοκάρι και στα δίχτυα για το 1-0 των Γάλλων.

Το 1-0:

Στο 68′. ο Παβάρ έκανε τη σέντρα από τα δεξιά και ο Ζιρού με προβολή έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα των Ισλανδών, εκμεταλλευόμενος άστοχη έξοδο του αντίπαλου κίπερ, σκοράροντας το γκολ υπ΄ αριθμόν 35 με τη φανέλα της εθνικής Γαλλίας (2-0).

Το 2-0:

Δέκα λεπτά αργότερα, ο Γκριεζμάν έβγαλε ασίστ στον Μπαπέ, με τον φορ της Παρί Σεν Ζερμέν να μπαίνει στην περιοχή και με άψογο πλασέ να κάνει τρία τα τέρματα της ομάδας του (3-0).

Το 3-0:

Ενώ στην εκπνοή της κανονικής διάρκειας του αγώνα, Γκριεζμάν και Μπαπέ αντάλλαξαν ρόλους, με τον φορ της Παρί να δίνει τώρα την ασίστ με φανταστικό τακουνάκι και τον φορ της Ατλέτικο Μαδρίτης να στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα με σκαφτό πλασέ για το 4-0 των Τρικολόρ!