«Κιτρινίστηκε» και χάνει το ματς με την Ιταλία ο Μασούρας

Ο μεσοεπιθετικός του Ολυμπιακού στον αγώνα με το Λιχτενστάιν αντίκρισε την τρίτη κίτρινη κάρτα στα προκριματικά του Euro 2020 και θα χάσει το εκτός έδρας ματς με την Ιταλία.

Με μία πολύ σημαντική απουσία θα παραταχθεί η Εθνική ομάδα στο εκτός έδρας παιχνίδι με την Ιταλία για τα προκριματικά του Euro 2020, καθώς ο Γιώργος Μασούρας στον αγώνα της γαλανόλευκης με το Λιχτενστάιν αντίκρισε την τρίτη κίτρινη κάρτα στα προκριματικά.

Ο μεσοεπιθετικός του Ολυμπιακού στο 33ο λεπτό του αγώνα με το Λιχτενστάιν, πετάχτηκε στην πλάτη της άμυνας των φιλοξενούμενων και με πλασέ έκανε το 1-0 για την Εθνική και τέσσερα λεπτά αργότερα δέχθηκε την κίτρινη κάρτα από τον διαιτητή Χάρκαμ.

Μια κίτρινη, που πήρε για φάουλ εκτός φάσης, καθώς δεν είχε ακούσει το σφύριγμα του διαιτητή.

Ο Μασούρας λοιπόν δεν θα βρίσκεται στην αποστολή της Εθνικής που θα ταξιδέψει τον Οκτώβρη στην Ιταλία για το παιχνίδι για την 7η αγωνιστική της προκριματικής φάσης του Euro 2020, το οποίο είναι προγραμματισμένο για τις 12/10.