Τεσσάρα για την Γεωργία κόντρα στην Κύπρο (4-0) – Ελπίζει ακόμη για απευθείας πρόκριση

Η Γεωργία με εκπληκτικό δεύτερο ημίχρονο στο οποίο σημείωσε 4 γκολ, επικράτησε με 4-0 της Κύπρου και διατηρεί ελπίδες για απευθείας πρόκριση στο Euro.

Η Γεωργία με τη νίκη κόντρα στη Κύπρο με 4-0 κρατήθηκε μέσα στο παιχνίδι της απευθείας πρόκρισης στο Euro.

Η Κύπρος άντεξε στο πρώτο ημίχρονο, με το 45λεπτο να ολοκληρώνεται στο 0-0. όμως στο δεύτερο ημίχρονο «μίλησε» η ποιότητα των γηπεδούχων.

Η 7η ήττα της Κύπρου σε ισάριθμα παιχνίδια του γκρουπ ήρθε στο δεύτερο μέρος από τα γκολ των Κιτεϊσβίλι στο 46΄, Κβαρατσκέλια λίγο πριν τη συμπλήρωση μίας ώρας αγώνα, Σενγκέλια στο 82΄ από ασίστ του σκόρερ του δεύτερου τέρματος των Γεωργιανών και Μικαουτάτζε με πέναλτι στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Η Γεωργία χρειάζεται μόνο ισοπαλία στο παιχνίδι της Νορβηγίας με την Ισπανία για να διεκδικεί απευθείας πρόκριση στο Euro.