Μεγάλο διπλό για τη Γάνδη (0-1)

Με δέκα παίκτες η Γάνδη κατάφερε να επικρατήσει με 1-0 εκτός έδρας της Σταντάρ Λιέγης για την 29η αγωνιστική του βελγικού πρωταθλήματος.

Αν και αγωνιζόταν με παίκτη λιγότερο από το 45ο λεπτό, μετά την αποβολή του πρώην παίκτη του Ολυμπιακού, Οτζίτζα-Οφόε, η προσεχής αντίπαλος του ΠΑΟΚ στους «16» του Europa Conference League, Γάνδη, επικράτησε με 1-0 εκτός έδρας της Σταντάρ Λιέγης για την 29η αγωνιστική του βελγικού πρωταθλήματος.

Το γκολ των φιλοξενούμενων πέτυχε στο 87ο λεπτό ο Μαροκινός μέσος, Ταρίκ Τισουνταλί. Με αυτή τη νίκη η Γάνδη «βλέπει» και πάλι τετράδα…

Η ενδεκάδα της Γάνδης: Ρεφ, Κάστρο-Μόντες, Ντεπουάτρ, Φορτούνα (46΄ Χιούλσαγκερ), Γκοντεό (46΄ Τορουναρίγκα), Χάντσε-Όλσεν, Κουμς, Νγκαντέου, Οτζίτζα-Οφόε, Οβούσου (46΄ Μπέζους), Τισουνταλί (90΄+1 Οκούμου).