Μουρίνιο: «Ημασταν τυχεροί στο πρώτο ημίχρονο»

Για την νίκη της Ρόμα επί της Φίτεσε χάρη σε γκολ του Σέρζιο Ολιβέιρα, μίλησε ο Ζοσέ Μουρίνιο.

Η Ρόμα επικράτησε με 1-0 εκτός έδρας της Φίτεσε χάρη σε γκολ του Ολιβέϊρα και απέκτησε το προβάδισμα για την πρόκριση στα προημιτελικά του Europa Conference League.

Αναφερόμενος στην απόδοση της ομάδας του, ο Ζοσέ Μουρίνιο της ιταλικής ομάδας, τόνισε: «Ημασταν τυχεροί στο πρώτο ημίχρονο, αλλά για πρώτη φορά υπάρχει μεγαλύτερη σταθερότητα. Μας έλειπε μόνο ο Σπινατσόλα. Είμαστε πιο συμπαγείς, έχουμε περισσότερες λύσεις, η ομάδα καταλαβαίνει καλύτερα το παιχνίδι και είναι πιο ρεαλιστική.

Τελικά χάσαμε λίγη από την… αφέλειά μας και αντιδράσαμε καλά στις δυσκολίες. Μπορέσαμε να ελέγξουμε το παιχνίδι στο δεύτερο ημίχρονο, αλλά όχι στο πρώτο. Θα ήμουν ικανοποιημένος και με το 0-0 στο ημίχρονο.

Δεν κάναμε τίποτα για να σκοράρουμε και ήμασταν τυχεροί σε ορισμένες περιπτώσεις. Ημασταν καλύτεροι στο δεύτερο ημίχρονο, αλλά ήταν πολύ δύσκολο να παίξουμε, να δημιουργήσουμε και να κρατήσουμε την κατοχή της μπάλας».