Εύκολα το απόλυτο η Γουέστ Χαμ – Μέγα κάζο για την Νις

Χάρη στα τέρματα των Μπερνάχα και Μποούεν από το πρώτο μέρος η Γουέστ Χαμ επικράτησε με 2-1 της Άντερλεχτ στο Λονδίνο, πετυχαίνοντας έτσι το 4Χ4 στον όμιλο. Ήττα-σοκ για την Νις.

Η Γουέστ Χαμ έκανε τα εύκολα δύσκολα, όμως τελικά κράτησε τη νίκη 2-1 απέναντι στην Άντερλεχτ, που της διασφαλίζει μία από τις πρώτες δύο θέσεις του 2ου ομίλου του Europa Conference League και κατ’ επέκταση τη συνέχεια στο τουρνουά και το 2023.

Oι γηπεδούχοι ήταν ανώτεροι σε όλο το 90λεπτο, παίρνοντας νωρίς το προβάδισμα με τον Μπερνάχα στο 14′, με τον Τζάρεντ Μπόουεν να διπλασιάζει τα τέρματα για τους Λονδρέζους με την συμπλήρωση μισής ώρας αγώνα.

Το μόνο που κατάφερε η Άντερλεχτ ήταν να μειώσει με τον Σεμπαστιάνο Εσπόζιτο να ευστοχεί από την άσπρη βούλα στο 89′.

Σοκ για τη Νις, που έχασε με 2-1 στην έδρα από την Σλοβάκο κι έπεσε στη 2η θέση.

Η Νις προηγήθηκε με τον Ντιόπ στο 14ο λεπτό αλλά ο Τόμιτς ισοφάρισε στο 75’ και στο 87’ ο Ρέινμπεργκ έκανε το 1-2. Στο 85’ είχε αποβληθεί ο Τοντιμπό της Νις.