Κόλος Κοβαλίβκα : «Τεσσάρα» πριν το ματς με τον Άρη

Η Κόλος Κοβαλίβκα νίκησε με 4-0 την Λβιβ στο ουκρανικό πρωτάθλημα πέντε ημέρες πριν από το ματς με τον Άρη (17/9) για το Europa League.

Η αντίπαλος του Άρη στο Europa League, Κόλος Κοβαλίβκα έκανε το καθήκον της στο πρωτάθλημα Ουκρανίας και πλέον ετοιμάζεται για το παιχνίδι της Πέμπτης (17/9) στη Θεσσαλονίκη.

Η ουκρανική ομάδα νίκησε με 4-0 την Λβιβ στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής της Πρέμιερ Λιγκ Ουκρανίας με πολύ καλή εμφάνιση και πήρε το πρώτο της τρίποντο στο πρωτάθλημα.

Η Κόλος Κοβαλίβκα άνοιξε το σκορ στο 27′ με τον Λισένκο ενώ ο ίδιος παίκτης πέτυχε στο 47′ το δεύτερο γκολ των Ουκρανών. Στο 69ο λεπτό ο Γκαβρίς πέτυχε το 3-0 και στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων του αγώνα ο Ισαγιένκο που μπήκε ως αλλαγή διαμόρφωσε το 4-0 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.

Αναλυτικά η ενδεκάδα: Βόλινετς, Κραβτσένκο (50′ Ζοζούλια), Γιέμετς, Πετρόβ, Γκαβρίς, Νόβακ, Αντίουκ (60′ Κοστίσιν), Μπογκντάνοφ (76′ Μίλκο), Ζαντόγια, Σμιρνί (75′ Ιλιίν), Λισένκο (76′ Ισαγιένκο)