Τοροσίδης : «Αν δεν μας πείραζε η ήττα, θα είχαμε πρόβλημα»

O Βασίλης Τοροσίδης εξέφρασε την πεποίθησή του ότι ο Ολυμπιακός είχε πολύ καλή απόδοση στο πρώτο μέρος του αγώνα με τη Μίλαν, ενώ αναφέρθηκε στο ντέρμπι με την ΑΕΚ την προσεχή Κυριακή (07/10).

Σε δηλώσεις του μετά το τέλος του Μίλαν – Ολυμπιακός και τη νίκη των Ροσονέρι με 3-1 επί των Ερυθρόλευκων με ανατροπή, ο Βασίλης Τοροσίδης εξέφρασε την πεποίθηση ότι η ομάδα του είχε πολύ καλή απόδοση στο πρώτο μέρος του αγώνα, αλλά στάθηκε και στο πόσο κόστισε αυτό το 9λεπτο στο οποίο δέχθηκε τρία γκολ. Επίσης, αναφέρθηκε στο ντέρμπι με την ΑΕΚ την προσεχή Κυριακή (07/10, 20:30).

Αναλυτικά τα όσα είπε στην κάμερα της Cosmote TV:

«Θεωρώ ότι στο πρώτο ημίχρονο ήμασταν πολύ καλοί και μετά το γκολ μας συνεχίσαμε να πιέζουμε και είχαμε την κατοχή.

Στο δεύτερο μας στοίχισε φυσικά το 9λεπτο που φάγαμε τα γκολ και γύρισαν το ματς. Η Μίλαν είναι μια μεγάλη ομάδα και σήμερα είδαμε ότι κατέβηκε με 8 βασικούς. Δεν το λέω σαν δικαιολογία αυτό και προφανώς μας πειράζει η ήττα. Αν δεν μας πείραζε, θα είχαμε πρόβλημα.

Κοιτάμε μπροστά από εδώ και πέρα, έχουμε ένα ντέρμπι μπροστά μας την ερχόμενη Κυριακή κόντρα στην ΑΕΚ και πρέπει να το κερδίσουμε».