Ερυθρόλευκο… τσουνάμι: 4 γκολ σε ένα ημίχρονο ο Ολυμπιακός (vids)

Ασταμάτητος ο Ολυμπιακός, σκόραρε 4 γκολ στο πρώτο ημίχρονο! Φανταστικό τακουνάκι από τον Τοροσίδη (6’), εντυπωσιακό βολ πλανέ από τον Λάζαρο (26’) και δύο γκολ από τον Φορτούνη (15’, 37’).

Ερυθρόλευκο… τσουνάμι: 4 γκολ σε ένα ημίχρονο ο Ολυμπιακός (vids) | to10.gr

Φανταστικό πρώτο ημίχρονο από τον Ολυμπιακό απέναντι στην Ντουντελάνζ, με τους Ερυθρόλευκους να σκοράρουν τέσσερα γκολ στο πρώτο 45άλεπτο! Στο 6’ ο Καμαρά έκανε το σουτ, ο Τοροσίδης μπήκε στην πορεία της μπάλας και με τακουνάκι έκανε το 1-0 για τους Πειραιώτες. Στο 15’ ο Τσιμίκας γύρισε την μπάλα από αριστερά και ο Φορτούνης με σουτ στην κίνηση έκανε το 2-0 για τους Πειραιώτες.

Στο 26’ ο αρχηγός του Ολυμπιακού από εκτελεστής έγινε δημιουργός και «σέρβιρε» το 3-0 στον Λάζαρο. Ο διεθνής άσος σέντραρε από δεξιά και ο Χριστοδουλόπουλος με εναέριο βολ πλανέ σκόραρε το 3ο γκολ των Ερυθρόλευκων. Το τελικό 4-0 του πρώτου ημιχρόνου διαμόρφωσε ο Φορτούνης. Ο Ποντένσε έβγαλε τη σέντρα από αριστερά και ο ηγέτης του Ολυμπιακού με κεφαλιά πέτυχε το 4ο γκολ των Πειραιωτών.