Ερυθρόλευκο… τσουνάμι: 4 γκολ σε ένα ημίχρονο ο Ολυμπιακός (vids)

Ασταμάτητος ο Ολυμπιακός, σκόραρε 4 γκολ στο πρώτο ημίχρονο! Φανταστικό τακουνάκι από τον Τοροσίδη (6’), εντυπωσιακό βολ πλανέ από τον Λάζαρο (26’) και δύο γκολ από τον Φορτούνη (15’, 37’).

Φανταστικό πρώτο ημίχρονο από τον Ολυμπιακό απέναντι στην Ντουντελάνζ, με τους Ερυθρόλευκους να σκοράρουν τέσσερα γκολ στο πρώτο 45άλεπτο! Στο 6’ ο Καμαρά έκανε το σουτ, ο Τοροσίδης μπήκε στην πορεία της μπάλας και με τακουνάκι έκανε το 1-0 για τους Πειραιώτες. Στο 15’ ο Τσιμίκας γύρισε την μπάλα από αριστερά και ο Φορτούνης με σουτ στην κίνηση έκανε το 2-0 για τους Πειραιώτες.

Στο 26’ ο αρχηγός του Ολυμπιακού από εκτελεστής έγινε δημιουργός και «σέρβιρε» το 3-0 στον Λάζαρο. Ο διεθνής άσος σέντραρε από δεξιά και ο Χριστοδουλόπουλος με εναέριο βολ πλανέ σκόραρε το 3ο γκολ των Ερυθρόλευκων. Το τελικό 4-0 του πρώτου ημιχρόνου διαμόρφωσε ο Φορτούνης. Ο Ποντένσε έβγαλε τη σέντρα από αριστερά και ο ηγέτης του Ολυμπιακού με κεφαλιά πέτυχε το 4ο γκολ των Πειραιωτών.